Автор: Джордж М. Джордж
Издателство: МЕГА
Година: 1997
Корица и оформление на поредицата — Петър Станимиров
Илюстрации — Ивайло Иванчев
125 стр., 200 еп.
Анотация: Останалата част от кошмарната нощ преминава без повече произшествия. След схватката с дребните демонични гадинки Лора е лошо ранена и очевидно се нуждае от медицинска помощ. Като връх на неприятностите телефонът ти не работи, а момичето категорично отказва да остане само и да чака да доведеш помощ. Избавлението идва рано сутринта и се нарича Кол Бърни, редакторът на светската хроника, както сам той се величае.
***
Идеята за паралелните книги-игри (Часът на Вещицата и Часът на Вампира) е една от най-интересните от първата вълна. Общото между тях е връзката между главните герои (прераждане), зловещата сила, която трябва да овладеят (или да загинат) и присъствието на забележителна млада дама, която да съпровожда приключенията им.
Часът на Вещицата е една от книгите-игри, чието продължение най-много би ме зарадвало. Това е книжката, чието преиграване ми достави най-голямо удоволствие четиринадесет години след първия ми досег.
Сюжет
Оливър Камбре е журналист, който прави репортаж за катастрофа, случила се пред дома му. В колата открива метална кутийка, в която се търкалят камъчета. Това, което той не знае е, че те са инструмент за призоваване и контролиране на древната египетска богиня на клането, а той е Избрания. Силата й е притегателен стимул за сатанински култ и магьосници.
Герои
Оливър е единствения игрови персонаж. Ако читателят е изиграл Часът на Вещицата, в ключови моменти може да получи помощ от предишното си аз – Оливие, или от приятелката му – вещицата Естел.
В настоящето, събитията срещат Оливър с мистериозната Лора, вуду бокора Джонла, мага-технократ Тийфън и индианския шаман Джерад Хок. Разнообразието на герои е един от най-големите плюсове на историята
Сетинг
Действието се развива в наши дни, макар и в една действителност, наситена с много магия и митология.
Стил
Стилът е силно увлекателен и помага на читателя да се гмурне смело в дълбините на заплетената и опасна история без дори да се замисли за изплуване.
Игра
Играта е с необичайно малко правила, като се имат предвид другите книги, с които е известен Джордж. Дневникът е сведен до кодова таблица с размер 8х8, в която се записват кодове (във вид на номера). Системата е по-елегантна от кодовите думи. Интересното е, че кодовете от Часът на Вещицата се ползват и за Часът на Вампира (и обратно).
Има няколко неприятни грешки, които могат да развалят удоволствието от играта, но Джордж твърди, че е готов да поправи всеки проблем, за който му се сигнализира.
Намирането на начин за оцеляване в последната битка е сравнително сложно, освен ако читателят не е изиграл Вампира.
Не се използва зар. Късметът играе минимална роля в играта. Има само 2 епизода, в които читателят трябва да избере на сляпо епизода с продължението.
Часът на Вещицата е много приятно четиво за почитателите на мистичното и сървайвъл хоръра.
Рони Мейдей