Места от интерес:
Драконовата планина:
Вечно покритa със сняг планина, най-голямата на острова и дом на сивите дракони. Най-висок връх е Окото (3463 метра, плосък). Вътрешността на планината е умопомрачителен комплекс от огромни пещери (повечето изградени от драконите и с размер осигуряващ спокоен полет). В дълбините й “обитава” и Духът на Великият Дракон (може да се тълкува и като вид планински бог).
Окото:
Връх, губещ се в облаците над Драконовата Планина. Най-висока (4463 м.) точка на острова. Върхът е… плосък, абсолютно. Площ от близо един квадратен километър. Причината/Предназначението не е известно. Малцина от Фелините са стъпвали там.
Демонския остров:
Скалист остров с действащ вулкан. Множество пещери и подземия. Предполага се наличието на няколко града в недрата на острова. Тази земя е концентрация на злото, малък портал към пъкъла. В историята има няколко големи войни с демоните. От друга страна малките конфликти са нещо ежемесечно с което Фелините отдавна са свикнали и често дори не ги отбелязват в хрониките.
Демонския път:
Периодично, плитките води отделящи Демонския остров от провинция Хасно се оттеглят отстъпвайки място на суша, позволяваща на ордите нелетящи пъклени изчадия също да се отправят към Фелиния. Това се случва веднъж на всеки три години, макар и да има изключения. Основен път за навлизане на демоните на острова.
Защитата:
Система от крепости обхващаща североизточната част на острова, силно концентрирана срещу Демонския път. Първоначално изградена от Драконите и Фелините през периода 12–18 г., по-късно бива многократно обновявана. За да противодействат ефикасно на Демоните, всяка крепост е съоръжена с артефакт, способен да засече пъклено присъствие в доста голям обхват (пространството между две крепости и няколко километра навътре в морето). Други, много по-малки, наблюдателни постове с подобни функции обхващат цялото крайбрежие на острова.
Стълбът на истината:
Драконовият дар сега изглежда почти като даденост, която винаги я е имало. Намира се на югоизточният бряг на Огледалното Езеро. Стълбът е сред основните причини допринесли за сравнително мирния островен начин на живот. Представлява огромна, превъзходно инкрустирана колона от неразрушим материал (прилича на някакъв камък) с двадесет метра диаметър и връх губещ се в облаците (а облаци сякаш край него винаги има). Стълбът всъщност е висок около пет километра, а на върха се намира многоетажно архитектурно чудо – базата на Войните на Равновесието. На разстояние няколко десетки километра от стъбла, никой не е в състояние да изрече лъжа. Близо до Стълбът на истината се намира и седалището на Великия Сбор, както и това на съвета на старейшините отговорен за провинция Фелла.
Огледалното Езеро:
Най-голямото езеро на острова, спокойно би могло да се класифицира и като море стига водите му да бяха солени. Причината не е ясна, но само най-жестоките ветрове са в състояние да раздвижат вечно спокойната му повърхност. Друга загадка е как водата, във всичките му части, е винаги прясна, пивка и бистра. Дъното може да бъде видяно дори и да навлезете доста навътре. Според една от легендите, ако се огледаш в дълбините на езерото по време на тринайсетото пълнолуние, ще видиш истинската си същност.
Порталите:
След първата война с Демоните, Драконите споделят с Фелините тайната на порталите. Портален център има във всеки град център на провинция, като това осигурява бързо (да не кажем направо моментално) и лесно пътуване, както и възможност за транспортиране на големи количества стоки. Порталите са сред основните причини фелинския икономически модел изобщо да функционира. За да се отвори проход между два портала, те трябва да се намират поне на 50 километра един от друг. Порталите винаги се охраняват. На вид порталът представлява голяма неразрушима вита арка и намираща се до нея двуметрова инкрустирана колона. За да се осъществи връзка между два портала, на правилни места в колоната трябва да се пъхнат няколко миниатюрни бронзови пръчици. В момента на отваряне на прохода пръчиците се изпаряват. За затваряне на прохода е необходимо на определено място в колоната до един от двата свързани портала също да се постави бронзова пръчица.
Принципно приоритет при ползването на порталната инфраструктура получават военните, следвани от агенти на местното оправление, търговци с приоритетни документи, и чак тогава всички останали.
Камъкът:
Перфектна сфера от неразрушим материал с диаметър 300 метра. Намира се наполовина заровена в земята на най-северната точка на острова. Произходът ѝ е мистерия.
Нокътя:
Едновременно най-западната и най-южната точка от острова. Този нос продължава над 30 километра навътре в морската шир, издигайки се десетки метри над водната повърхност. Водите край него таят множество подводни пещери, рифове и непредвидими мощни морски течения, предизвикали множество корабокрушения. Съвсем естествено е наличието на множество истории за скрити в труднодостъпните пещерите съкровища. През годините някои от тези истории са се оказали истина, а редовно плъзват нови слухове, притеглящи иманярите.