Личните ми предпочитания клонят към по-тежки изпълнения. Харесвам ги, защото неминуемо са изпълнени с много емоции. В същото време, когато гледам интервюта с изпълнителите от обичаните групи, си давам сметка, че те (с всичките пиърсинги, татуировки и бурни прически) са от култура, към която не принадлежа.
Ето и списъка с парчетата, които звучаха около мен почти през цялото време, докато масажирах клавиатурата, пишейки текста на историята за брат Джейкъб
Много силна инструментална част. Цялостния образ на момичето ми помогна да пресъздам малкия ангел Клариса. Предполагам, че текстилната й кукла е взета назаем от клипа.
За тази песен мога да кажа, че ми е помагала да се преодолея няколко блокажа. Идеална за релаксиране. Уникално използване на нетрадиционни инструменти по особено тъмен начин.
Булет бяха приятното ми жично откритие за периода на писане на разказа-игра. Нищо чудно, че в сюжета се прокраднаха елементи на предателство и наказание. В клипа присъства мотивът за седемте смъртни гряха, който е подходящ фон за псевдо религиозната тематика.
Разбира се, в Пътят на Светлината има демон, който дори може да бъде напълно събуден.
Буря от емоции. Силна любов и привързаност, които по никакъв начин не могат да спрат краха на връзката.
Определено най-слушаната песен от онези дни. Не мисля, че съм успял да уловя голяма част от приказната й готическа атмосфера, но определено ме накараха да се замисля как бих си представил детайлите от връзка, в която любимите кръщават звезди и се сравняват с игла и лъжица, попаднали в горящата слама. И лирическият герой получава шест футова сърдечна инцизия, а избраницата му е молитва за самота, гравирана на гроба му…
Друга тематична песен на Крейдъл. Оттам се сетих за мотива за изкушението, който бях пропуснал да включа до последния момент.
Песента е посветена на Жана Д’Арк. Предполагам, че е допринесла за първия неуспешен край (заради частта с “там ще бъдеш, между мъртвите и умиращите”)
Оттук се надъхвах за по-кървавите елементи от играта, по-конкретно финалната битка. Има доста насилие, така че може би не трябва да се гледа от малолетни.
Леко припомняне, че любовта може да съществува в някои странни, дори извратени форми (това е по-скоро препратка към Пътят на Предопределението).
Сигурно нямаше да чуя голяма част от тези парчета, ако не беше темата “Кой Какво Слуша…” във форума. Сърдечни благодарности на всички, споделяли линкове в нея.
Автор: Рони Мейдей